fbpx
Web Dersleri

Anahtar Teslim Website 2022 – Onur Özden Web Çözümleri

İnternette ismini sıkça duyduğunuz hizmetlerden birisi anahtar teslim website hizmeti hakkında bir içerik hazırladım. Bu hizmet nedir? Nasıl yapılır? Önemli kriterler nelerdir? Bu makalede bu konularda bilgi edineceğiz.

Öncelikle bu hizmet ile neye sahip olabileceğinizden bahsedelim. Alacağınız anahtar teslim website hizmetiyle kullanıcının ilgisini çeken, kaliteli, SEO dostu bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz tarafından geliştirilen web sitesi ile gerek satış yaptığınız gerekse de verdiğiniz hizmet alanı ile ilgili gelirinizi artırabilirsiniz.

Anahtar teslim website ile site trafiğinizi çok hızlı şekilde artırabilir, kısa sürede potansiyel müşterilerin web sitenizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Alacağınız profesyonel hizmet sayesinde yaptığınız hizmette arzu ettiğiniz tatmini yaşayarak işinizin en iyisini yaptığınızı hissedeceksiniz.

Alan Adı Tescili

Anahtar teslim website kapsamında atılması gereken adımların başında alan adı (domain) alınması ve bu alan adının tescil ettirilmesi gelir. İnternet ortamında tüm web sitesi bağlantıları IP adresi üzerinden kurulmaktadır. IP adresinin insanların aklında kalması zor olacağı için alan adı mekanizması geliştirilmiştir. Alan adı için seçeceğiniz .com ya da .net gibi uzantılarla tamamlanan alan adları web sitesinin bilinirliğinin artırılması için çok önemlidir.

Anahtar teslim website kapsamında seçilen alan adının en doğru tanımı sitenin adı ve adresi şeklinde yapılmaktadır. Kullanıcılar web sitenize ulaşmak için alan adınızı kullanırlar. İki adet web sitesinin aynı alan adına sahip olması mümkün değildir. Söz konusu adın parmak izi gibi benzersiz bir sistem olduğunu düşünebiliriz. Bunu şu şekilde yorumlayalım: Eğer alan adları olmasaydı Google’a ulaşmak için bilgisayarınızın adres satırına 64.233.191.255 IP numarasını yazmanız gerekirdi. Bu da insanların aklında kalması çok zor olan sayı grubu olduğu için alan adı kavramı gelişmiştir.

Alan Adı Tescili Ne Demektir?

Anahtar teslim website çalışmalarında alan adının tescil edilmesi gerekir. Yani alan adının kiralanmasına ihtiyaç vardır. Bu faaliyet, seçtiğiniz alan adının kullanım hakkının sadece size ait olduğunu göstermektedir.

Alan Adı Kaydı Nasıl Yapılır?

Anahtar teslim website çalışmalarında alan adı kiralayacağınız zaman belirlediğiniz alan adının kullanılıp kullanılmadığını sorgulamanız gerekir. Alan adı kullanılmıyorsa domain düzenleme yetkisine sahip olan firmalar aracılığı ile alan adı kaydınız yapılır. Bu kapsamda müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet verilmektedir.

Alan Adı Neden Önemlidir?

Alan adı seçimi internet ortamında kullanıcıların web sitenizi nasıl bulacağını doğrudan etkileyen bir durumdur. Web siteniz hakkında ilk izlenim, alan adının en doğru ve sektör alanınıza uygun seçilmesi ile sağlanır. Bu kapsamda anahtar teslim website çalışmamızda alan adının seçimine ayrı bir hassasiyet gösteriyoruz.

Alan adı, web sitenizi ve sektör alanınızı doğrudan ortaya çıkaracak bir faktördür. Bu kapsamda anahtar teslim website çalışmasında sektör alanınıza hizmet edecek alan adının seçilmesi ve tescilinin yapılması gerekir. Ayrıca doğru alan adının seçilmesi demek marka bilinirliği açısından da son derece önemlidir.

Hosting Hizmeti

Hosting, web sitelerinin kesintisiz şekilde internet üzerinde yayın yapmasını sağlayan bir barındırma hizmetidir. Dolayısıyla anahtar teslim website çalışmasında hosting hizmetinin hayati bir önemi vardır. Web sitesi için hazırlanan sayfalar, kontrol paneli yardımı ile transfer sağlayan yazılımlara yüklenir ve kullanıma hazır hale getirilir. Hosting hizmeti olarak adlandırılan hizmetin diğer adı da barındırma hizmetidir. Alacağınız hosting hizmeti ile web sayfanız hosting hizmetiniz erişilebilir olduğu sürece yayında olacaktır.

Hosting Hizmeti Nedir?

Dijital ortamda hizmet veren firmalar başarıya ulaşabilmek için daima erişilebilir olmalıdır. Bu konuyla alakalı bir örnek verelim. Diyelim ki anahtar teslim website hizmeti aldınız. Kişisel blog web sitenizden deneyimlerinizi insanlar ile paylaşmak istiyorsunuz ya da internet üzerinden satış yapan bir şirketin sahibi olarak web sitenizin daha çok müşteriye erişmesini istiyorsunuz. Kısacası, web sitenizin kuruluş amacı her ne olursa olsun bir hosting hizmetine ihtiyaç duyarsınız. 

Alacağınız hosting hizmetinde bulunan sunucunun optimizasyonu web sitenizin yüklenme hızını etkileyen faktörlerden birisidir. Hosting hizmetinin kalitesi aynı zamanda içerik kayıplarının da önüne geçerek güvenli şekilde hizmet verilmesini sağlayacaktır. Web sayfasında oluşabilecek veri kayıplarına karşı periyodik olarak yedeklemenin yapılması gereklidir.

Hosting Türleri

Satın alacağınız hosting hizmeti web sitenizin faaliyet alanına göre değişkenlik gösterir. Projenizin ihtiyacı farklı olacağı için hosting hizmetiniz de bu durumdan etkilenecektir. Projeleriniz için  yararlanabileceğiniz hosting hizmetlerini aşağıya ekledik:

 • Linux Hosting
 • Windows Hosting
 • Bayi (Reseller) Hosting
 • Kurumsal Hosting
 • SEO Hosting
 • Email Hosting
 • WordPress Hosting
 • Managed Hosting

Site Tasarımı, Görsel Düzenlemeleri

Anahtar teslim website hizmetinde önemli bir aşama da site tasarımı ve görsel düzenlemesidir. Site tasarımı ile web sayfasındaki görsel ve metinlerin potansiyel müşteri kitlesine göre düzenlenmesi sağlanır. Kimi kaynaklarda web tasarımı işlemi web sitesi tasarımı ya da web tasarım projesi olarak da yer alabilir. Söz konusu kavramların hepsi aynı anlama gelmektedir.

Web tasarımının yapılması için her şeyden önce bir projeye ihtiyaç duyulur. Firma, marka, satılan ürün ya da verilen hizmetler projenin temelini oluşturmaktadır. Anahtar teslim website çalışmasında esas olan sitenin faaliyet alanı ile ilgili bilinirliğini artırmaktır. Web sitesinin düzenlemesi, kodlamalarla ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik tedbirler alınmalıdır. Çalışmaları yapan kişiler de web tasarımcı ya da webmaster adı ile anılmaktadır.

Web Tasarımı Yapımı

Web sitesi yayına geçmeden önce birçok aşamadan geçmektedir. Anahtar teslim website çalışmasındaki bu aşamaları aşağıda görebilirsiniz.

 • Projenin oluşturulması
 • Kurumsal kimlik ile ilgili çalışmaların yürütülmesi
 • Grafik tasarım çalışmalarının yürütülmesi
 • Web sitesinin kodlanması
 • Web sitesinin test edilmesi
 • Son aşama: Web sitesinin yayınlanması

Görsellerin Düzenlenmesi

İnsanların bir web sitesine ilgi duymasında görsellerin rolü çok büyüktür. Görseller ne kadar web sitesi içeriği ile ilgili ve kaliteli olursa kullanıcının da o kadar ilgisini çeker. Bu kapsamda web sitesine yüklenecek görsellerin ayrıntılı bir inceleme sonunda belirlenmesi gerekir. Web sitesine yüklenecek kaliteli görsellerle web sitesinin bilinirliği artırılıp ziyaretçi sayısı yükseltilebilir. Anahtar teslim website çalışmasında bizi tercih ederek bu kapsamda en iyi ve kaliteli görsellerin sitenizde yer almasını sağlayabilirsiniz.

Web Tasarımı Ne Amaçla Yapılır?

Web tasarımı yapılmasının temel amacı, siteyi ziyaret eden kullanıcılara gerekli hizmet verilerek site sahibine fayda sağlamaktır. Web sitesi tasarımı, karşılıklı fayda amacıyla geliştirilen bir projedir. Ürününü tanıtmak isteyen ya da verdiği hizmet sektörü ile ilgili faaliyetlerini potansiyel müşterilere göstermek isteyen bir firma web tasarımı yaptırmak isteyebilir. Anahtar teslim website çalışması aşağıdaki amaçlara yönelik yapılabilir.

 • Kurumsal amaçlar doğrultusunda tanıtım sağlanması
 • Ticari ürünlerin tanıtımının yapılarak satış potansiyelinin artırılması
 • Kişisel blog siteleri ile karşılıklı fayda sağlanması
 • Haber web siteleri ile medyaya katkı
 • Online satış ve E-ticaret sitelerinin kullanılması

İçerik ve Ürün Girişleri

Anahtar teslim website çalışmasında yapılan faaliyetlerden biri de web sitesine içerik ve ürün girişinin yapılmasıdır. Kullanıcının faaliyet alanınız ya da ürünlerinizle ilgili bilgi sahibi olması için web sitenizde bu ürünleri görmesi gerekir. Bu faaliyet yapılırken de içerik ve görsellerin SEO dostu olmasına dikkat edilmelidir.

Özellikle e-ticaret sektörü, faaliyetlerin çok yoğun olduğu ve insanların rağbet gösterdiği alanlardan biridir. Bu nedenle insanların etkileneceği ve SEO ile uyumlu faaliyetlerin kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekir. Aksi halde milyonlarca web sitenin bulunduğu internet dünyasında web sitenizin arama sonuçlarında öne çıkması zorlaşır. Yapacağınız her girişim web sitenize daha çok ziyaretçi çekmek için olmalıdır. Genel olarak anahtar teslim website çalışmasında göz önünde bulundurmanız gereken maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kullanıcı, web sitenizdeki görselleri incelerken ürünlerin adı, markası, modeli gibi bilgileri görmek ister. Bu bilgiler olmadan siteye veri girişi yapmamanız gerekir.
 • Ürün açıklamalarında SEO kriterleri her zaman göz önünde bulundurulmalıdır ve bu bağlamda ürünleri tanıtan kısa yazıların olmasına dikkat edilmelidir. Anahtar teslim website çalışmasında atlanmaması gerekenlerden biri de budur.
 • Ürün açıklaması esnasında ürün etiketlerinin kullanılması SEO açısından hem de kolay ulaşılabilirlik açısından önemlidir. Bu nedenle anahtar teslim website çalışmalarında içeriklerde etiket kullanımına önem verilmesi gerekir.

WordPress Yönetim Paneli

Anahtar teslim website çalışmasında WordPress kullanılması, kolaylık açısından önemlidir. Yönetim panelinin kolay kontrol edileceği ve ürün, içerik girişlerinin mümkün olduğu kadar kolay yapılabildiği sistemlere ihtiyaç duyulur.

Eskiden web sitesi olan kişi ya da kurumlar internet ortamında ürünlerinin yer almasını yeterli olarak görüyordu. Ancak son dönemde anahtar teslim website yaptırmak isteyen herkesin web sitesinin her daim güncel olması, SEO uyumluluğunun yeterli olması gibi kriterler her zaman ön plana çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık web siteleri için aranan çok daha fazla kriter var. Örneğin, web sitelerinin mobil uyumlu olması, kullanımın kolay olması, açılış ve sayfa geçiş hızlarının yüksek olması. 

Anahtar teslim website çalışmasının olmazsa olmaz unsurlarından birisi web sayfanın daima güncel kalmasıdır. Diyelim ki siz bir müşterisiniz. Bir ürün veya hizmet satın almak istiyorsunuz. Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra ürün/hizmet almayı düşündüğünüz web sitesindeki verilerin güncel olmadığını farkettiniz. Bu durum web sitesinin marka imajına olumsuz etki eder ve muhtemelen ürün/hizmet satın almaktan vazgeçersiniz. Bu nedenle web sitenizde marka imajınızı önemsemelisiniz.

Güncel olmayan web siteleri kısa bir süre içerisinde müşteri kaybetmeye mahkumdur. Bunu engellemek için mobil uyumlu ve özelleştirilebilir bir yönetim paneline ihtiyaç duyulur. WordPress’in avantajlarından yararlanarak kısa bir süre içerisinde gerekli düzenlemeleri yapabilir ve web sitenizin güncel olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyor ve böyle bir hizmet satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz!  Anahtar teslim website çalışmalarında sistemin gelişmesinin sağlanması için sizlere her türlü imkânı sağlıyoruz. Ayrıca teslim ettiğimiz web sitelerimiz de belirli süre boyunca müşterilerimize destek sunmaya da devam ediyoruz.

Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan araştırmalara göre bir müşterinin bir web sitesine girdiğinde müşterinin dikkatinin dağılma oranı 3 saniyedir. Bu nedenle müşteri web sitenize girdiği anda onu etkileyebilmek için ortalama 3 saniyeniz var. Dolayısıyla web sitenizin tasarımını profesyonel firmalara yaptırmalı ve müşterilerinizin dikkatini ilk anda çekmelisiniz. Tam da bu noktada sizlere destek sunuyoruz. Anahtar teslim website çalışmasıyla hem sayfalarınızın güncel olmasını hem de müşterilerinizin dikkatini çekmenize yardımcı oluyoruz.

Web sitelerini, web site sahiplerinin dijital platformlardaki vitrinlerine benzetebiliriz. Müşterilerinizin firmanızla ilgilii ilk izlenimini web siteniz oluşturur. Dolayısıyla güncel olmayan ve kullanıcıların ilgisini çekmeyecek bir web sitesine sahipseniz kullanıcınızı kaybedersiniz. Günümüz dünyasında kolay kullanılabilir ve modern web siteleri kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Anahtar teslim website hazırlığında önem verilmesi gereken önemli konulardan birisi de budur.

Konu web sitesi tasarımı olduğunda sadece web sitesinin dış görünümünden bahsetmek ve buna yoğunlaşmak da hata olur. Web sitesi tasarımı esnasında arama motoru algoritmalarının istekleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüz dijital dünyasında estetik tasarım ve ara yüzlerin web sitesi tasarımında başarılı olduğu bilinen bir gerçektir. Fakat anahtar teslim website çalışmasında sadece bu iki unsur düşünülürse başarıya ulaşmanız zor olacaktır. Web sitesi tasarımı ne kadar önemli ise arka planda yapılan teknik çalışmalar da o kadar önemlidir. Bu kapsamda aşağıdaki tavsiyeler ışığında yapılan anahtar teslim website çalışması çok daha başarılı sonuçlar verecektir.

UX (Kullanıcı Deneyimi)

Hem kullanıcının etkilenmesi, hem de web sitesinin SEO dostu olması açısından sitenin anlaşılır ve açık olması çok önemlidir. Anahtar teslim website çalışmasının her aşamasında bu konu atlanmamalıdır. Özellikle web sitesinin ana sayfasında bulunan metin ve görseller sitenin faaliyet alanı ve müşteriye verilmek istenen mesaja çok uygun olmalıdır. Detaylar için sitenin ana sayfasından ziyade alt sayfalar kullanılmalıdır.

Responsive Tasarım

Dünyada 5 milyardan fazla kişi internet erişimi için mobil cihazları kullanmaktadır. Yapılan araştırmalar ışığında arama motorlarında yapılan aramalarında da % 70’lik kısmı mobil cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu kapsamda anahtar teslim website çalışması esnasında tasarımın mobil optimizasyonu da göz ardı edilmemelidir.

Anahtar teslim website çalışmasında dikkat edilmesi gereken konu da sitenin mobil uyumudur. Mobil optimizasyonun yanı sıra web sitesinin hızı ve kullanıcının web sitesindeki deneyimi de üzerinde durulması gereken bir konudur. Kullanıcılar sitenin yüklenme hızı düşük ise bu web sitelerinde vakit geçirmekten hoşlanmazlar. Bu kapsamda yapılacak web sitesi wordpress hız optimizasyonu ile gerekli verimli çalışma yürütülebilir.

Görseller

Web sitesinde kullanıcının asıl amacı web sitesi trafiğini artırmaktır. Kullanılacak görsellerin kalitesi ve görsellerde etiket kullanılması, trafiğin artırılması için önemli hususlardır. Ayrıca SEO açısından da söz konusu hususlar önem arz etmektedir. Anahtar teslim website çalışmasında da bu husus göz önünde bulundurulur.

Web sitesine eklenen JPG formatındaki tasarıma uygun görseller ile web sayfasının trafiği önemli ölçüde artırılabilir. Anahtar teslim website çalışmasında da görsel seçimine özel önem verilmelidir. Bunun yanı sıra resim optimizasyonuna da ayrıca önem verilmesi gerekmektedir.

Temiz Kodlama (Clean Code)

Anahtar teslim website hizmeti çoğu zaman kodlarla haşir neşir şekilde gerçekleştirilir. Site inşasında kullanılan dilin versiyonunun HTML5, CSS3, PHP7 gibi güncel teknolojilerle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılacak kodların clean code olmasının yanında kısa tutulması da arama motorlarında web sitenizin bulunmasını kolaylaştıracaktır. Anahtar teslim website çalışmasında söz konusu hususa özellikle dikkat edilmektedir.

Özgün İçerikler

Anahtar teslim website çalışmasında olmazsa olmaz özelliklerden biri de özgün içeriklerdir. Arama motorlarının düşman olarak algıladığı içerikler, kopya barındıran içeriklerdir. Web sitesinde yer alan tüm içerikler özgün ve yazım kurallarına uygunsa, web sitesinin bilinirliği de artacaktır.

Anahtar Teslim Website Hizmeti

Anahtar teslim website hizmetimiz ile oluşturduğumuz tüm web siteleri tamamen SEO ve Google uyumlu, mobil kullanıcı dostudur. Bu hizmet hakkında detaylı bilgi edinmek veya satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bu İçeriği Oylayın:
  Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5
  Onur Özden

  Yazar

  Onur Özden

  Bir Yorum Bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  X

  Hemen Teklif Alın

  profesyonel
  çözümler

  Kurumsal Yazılım Firması mı Arıyorsunuz?
  Bilgi almak ve ihtiyaçlarınızı karşılayan kaliteli çözümlerimizle tanışmak için formu doldurmanız yeterli.

  Yanıtla
  Whatsapp Destek Hattı
  Anahtar Teslim Website hizmeti almak için bu mesajı yanıtlayın.